Bismil'de ticari taksi plakası ihalesi yapılacak
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bismil'de 130 ticari taksi plakası için ihale gerçekleştirecek.
Bismil'de ticari taksi plakası ihalesi yapılacak

Büyükşehir Belediyesi, Bismil'de taksi taşımacılığını kayıt altına almak, korsan taşımacılığı önlemek, taksi hizmetlerini bir düzen içerisinde sürdürmek ve gerekli denetimleri sağlamak amacıyla ticari taksi plakasını 29 yıllığına ihale edecek.

Belediye 25, İstasyon Caddesi 25, Fatih mahallesi 10, Darlı yolu 10, Hastane 15, TOKİ 15, Sanayi 15, Siteler ve Üniversite'de 15 araç için olmak üzere 8 noktada kurulacak duraklarda toplamda 130 araç plakası ihale edilecek.

İhale tarihinden itibaren geriye dönük kesintisiz 5 yıl ve hâlen Bismil'de ikamet etme şartının arandığı ihale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 45'inci maddesine göre Açık Teklif Usulü ile yapılacak.

Her bir ticari plakanın tahmini bedeli KDV hariç 100 bin lira olarak belirlenen ihaleye gerçek kişiler katılabilecek. Her bir plakaya herkesin müracaat edilebileceği ihalede, sözleşme imzalamaya hak kazanan kişi diğer plakalar için teklif veremeyecek.

İhaleyi kazanan kişiler, bedelin yarısını peşin diğer yarısını da bir yıl süre içerisinde 2 taksitte ödeyebilecek. Ayrıca bedelin tümünü tek seferde yapmak isteyenler için yüzde 10 indirim uygulanacak.

Ödeme şartlarını yerine getiren kişilerin en geç 3 ay içerisinde istenilen özellikte aracı alarak faaliyete başlaması gerekiyor.

11-12 Ekim saat 10.00'da Ali Emiri Kültür Merkezi'nde her bir plaka için ayrı ayrı olmak üzere Belediye Encümenince yapılacak ihaleler, belirlenen günlerde bitmemesi halinde sonraki günlerde devam edilecek.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-