Diyarbakır’da yeni açılan bulvara Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adı verildi
​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Yolu ve Elazığ Bulvarı’nı birbirine bağlayan yeni açtığı bulvara Prof. Dr. Necmettin Erbakan adını verdi.
Diyarbakır’da yeni açılan bulvara Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adı verildi

Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Yolu ve Elâzığ Bulvarı’nı birbirine bağlayan 9,2 kilometrelik yeni bulvara vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismini verme kararı aldı.

 

Açılışı yapılan yeni bulvara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan'ın katılımıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adının yazılı olduğu tabela asıldı.

Genel Sekreter Kardan burada yaptığı açıklamada, Vali Münir Karaloğlu’nun göreve başlamasıyla kendilerine verdikleri "Yol sorunu kalmasın" talimatı çerçevesinde şehir merkezi ve kırsal ilçelerde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

2021’de maliyeti 500 milyonluk lirayı bulan yol çalışması yaptıklarını belirten Kardan, bu çalışmalar kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nın Mahabad ve Mezopotamya bulvarları gibi Şanlıurfa ile Elâzığ yolunu birbirine bağladığını ifade etti.

"Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin Diyarbakır merkezinde bir yere verilmesi talebi vardı"

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kadar uzanan 9,2 kilometre uzunluğundaki bulvarın stadyum ve yapılacak olan şehir hastanesine de hizmet edeceğini vurgulayan Kardan, "Kadirşinas ve vefalı Diyarbakır halkının Büyükşehir Belediyemizden 54'üncü hükümet Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin Diyarbakır merkezinde bir yere verilmesi talebi vardı." dedi.

Kardan, "Valimizce bu haklı talebi değerlendirmek üzere bize verilen talimat doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak bu caddeye Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı ismini verme kararı aldık. Bulvarın Diyarbakır halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rahmetli Erbakan Hocamıza da Allah'tan rahmet diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-