HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Bilmez'den Miraç Kandili Mesajı
HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Ali Bilmez, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Bilmez'den Miraç Kandili Mesajı

Miraç hadisesinin ilahi rahmet ve huzura erişmenin vesilesi olması temennisinde bulunan Bilmez, “Bu gecede iç dünyamıza doğru yolculuk yaparak kendimizi sorgulamamız ve bizleri günahlardan, kötülüklerden ve her türlü olumsuzluklardan uzaklaştırması için yüce yaratıcımız olan Allah'a yönelmemiz gerekmektedir. Miraç hadisesi de bizlere ilahi rahmet ve huzura erişmenin, hakikat arayışında zirveye ulaşmanın, kalp ve ruh temizliğinden ve ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğini bildirmektedir." dedi.

"Bugün Vahdet ve Kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var" diyen Bilmez, İslam Coğrafyasının içerisinde bulunduğu zulmetten kurtulmasının tek yolunun vahdet olduğunu vurguladı.

 İslam âleminin ciğerlerinin dağlandığı ve ciğerparelerinin parçalandığı bir zamanda mahzun bir gönülle bu mübarek günün karşılandığını belirten Bilmez, "Ellerimizi semaya kaldırırken mazlum, mağdur ve mustazaf Müslüman kardeşlerimizi de unutmayalım ve gözyaşları dinmeyen İslam coğrafyası için dua edelim" ifadelerini kullandı.

Bilmez "İdrak edeceğimiz Miraç Kandilimizin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbim'den temenni ederken, Bismilli vatandaşlarımıza başta Corona virüs olmak üzere tüm hastalık ve musibetlerden uzak, sağlıklı, sıhhatli bir yaşam diliyorum. İslam Ümmeti'nin Miraç Kandili mübarek olsun!" dedi.
Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-