BİSMİL KANAAT ÖNDERLERİ DERNEĞİ, İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde kurulan ve başkanlığını Hasan Vural’ın yürüttüğü Bismil Kanaat Önderleri Derneği, 4. İstişare toplantısını Dernek üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi.
BİSMİL KANAAT ÖNDERLERİ DERNEĞİ, İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Bismil Kanaat Önderleri Dernek üyeleriyle gerçekleşen toplantıda Bismillin sorunları ve dernek faaliyetleri konuşuldu. Toplantıda Bismillin sorunları görüşeceği Kanaat Önderlerinin bir araya geleceği bir yer büro tutuldu. Kanaat Önderleri Bismil Kurtuluş Mahallesi Alioğluplaza2 – 1 kat 4 nolu yerde faaliyet gösterecek.

Toplantıda Diyarbakır Valiliği tarafında oluşturulan Organize sanayi Bölgesi OSB çalışmaları, Madde bağımlılığı ile mücadele konuları dile getirildi. Bismil’de eğitim sorunları konuları konuşuldu.

Kanaat önderleri çatısı altında oluşturulan ve Bismil Kanaat Önderleri üyelerinde oluşan, Barış Komisyonları, Yatırım Komisyonu, Eğitim ve Madde Bağımlılığı Araştırma komisyonu, Sağlık sorunları komisyonu, İşsizlik önleme takip komisyonu, Yetim, Fakir ve Sosyal İşler komisyon başkanları 1 aylık faaliyet çalışmalarını anlattılar.  

Dernek Başkanı Vural yaptığı konuşmada, Bismillin kalkınması için herkesin el ele vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Hasan Vural; “Biz bu derneği kurarken, tek bir amaç güttük. Amacımız ortak paydası olan insanları aynı çatıda toplayabilmektir. Bizim ortak paydamız, yaşadığımız bu şehirdir. Şehrimizin sorunlarını dile getirmek ve Bismil’e yapılan yatırımları desteklemektir. Dedi.

Toplantıda, Eğitim Araştırma Komisyon Başkanı Osman Gülseven, Üniversite öğrencilerinin Bismil Meslek Yüksek Okulu tercih etmemeleri nedeniyle okulun kapanma riskiyle karşı karşıya olduğunu ve Bismil ilçesinde Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi rektörlüğün 1000 dönüm arazisi Bismil’de olduğunu ifade ederek, Bismil ilçesinde 4 yıllık Ziraat fakültesi kurulması gerektiğini ifade etti.

Bismil Kanaat Önderleri Başkanı Hasan Vural, Bismil ilçesinde 4 yıllık Ziraat fakültesi kurulması için ilgili kurumlar nezdinde çalışmalara başlanacağını ifade etti.

Dicle Üniversitesi rektörlüğünde ve gerekli mercilere başvuruda bulunmak için Hasan Vural Başkanlığında, Osman Gülseven, Veysi Şimşek, Hüseyin İpek, Musa Çelebi ve Nufer Şen’de oluşan bir heyet Dicle üniversitesi nezdinde ve ilgili mercilerde Bismil’de 4 yıllık Ziraat fakültesi kurulması için uğraşacaklardır. Denildi.