Bismil Umut Kervanı pandemi döneminde de muhtaçların yanında olmaya devam ediyor
Bismil Umut Kervanı pandemi döneminde de muhtaçların yanında olmaya devam ediyor.
Bismil Umut Kervanı pandemi döneminde de muhtaçların yanında olmaya devam ediyor

Bismil Umut Kervanı, Pandemi döneminde de muhtaç aileleri unutmayarak Kasım ve Aralık ayları içerisinde 70 tane çocuğa kışlık mont, kışlık bot, atkı, bere ve eldivenden oluşan yardım seti dağıttı. Bunun yanında 30 tane mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye ise kırmızı et ve gıda kolisi yardımda bulunduğunu duyurdu.

Bismil Umut Kervanı olarak yardımlara hız kesmeden devam ettiklerini belirten Umut Kervanı Vakfı Bismil Temsilciliği yetkilileri , “Yoksulla hayırsever arasında köprü görevi gören, insani yardımı bir İslami sorumluluk bilinciyle yapma gayretinde olan Umut Kervanı, Kasım ve Aralık ayların da yapmış olduğu yardımlarla yüzlerce yoksulun umudu olmuştur. Her ayda olduğu gibi pandemi döneminde zor durumda olan yüzlerce muhtaç aileye gıda kolisi ulaştırmaya çalıştık. Bununla birlikte nakdi gıda yardımı ve yetim giydirme projesi ile de birçok mağdur ve yoksulun ihtiyacını gidermeye çalıştık.” dedi.

Yetkililer “Bir Gıda Kolisi de olsa Yardım Edin"

Hayırsever vatandaşlara seslenen Bismil Umut Kervanı Vafı Temsilcileri “ Pandemi nedeniyle zor günler geçiren fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardımlarımız devam edecektir. Pandemi süreci ve kış ayın gelmesi ile beraber zor günler geçiren mağdur ailelerimiz için bir yardim kolisi az görmeyip hayırsever vatandaşlarımızın bir koli de olsa yardımı esirgemesinler, ”dedi.

“Muhtaçlara sahip çıkmalıyız”

Daha fazla muhtaca ulaşmak için hayırseverlerin desteğini talep eden Vakıf Temsilcileri şunları söylediler, “Toplumumuzdaki kötülüklerin birçoğu yokluktan kaynaklanıyor. Yardıma muhtaç bir aile bazen çaresizlikten kötü yollara düşebiliyor. Tabi bunun vebali çok ağır. Bizim bu insanlara sahip çıkmamız gerekir. Çünkü biz toplum olarak bunlara sahip çıkmadığımız takdirde yarın Allah’a nasıl hesap vereceğimizi düşünmemiz gerekir. Biz bu konuda bir hayır kapısı açmış bulunuyoruz. Halkımız yardım konusunda duyarlıdır. Bu konuda kendilerine minnettarız. Bugün yardıma muhtaç ailelerin durumunda bizler de olabilirdik. Allah’ın bize bağışladığını bizler de yetim ve muhtaç ailelerle paylaşalım. Özellikle şunu söylemek istiyoruz; yardımda bulunmak isteyen hayırseverler gelsinler, biz onları yetim ve muhtaç ailelerle buluşturalım. Ailelere yardım yapıldığı zaman o çocukların yüzündeki sevinci görmelerini istiyoruz.” Dedi.

Bismil Umut Kervanı Temsilcileri ”Komisyon üyelerine ve gönüllü olarak çalışan kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Pandemi öncesi ve sonrası muhtaç ailelerimize çok ciddi yardımlar yaptılar. Böylesi güzelliklere imza atan kardeşlerimizin Allah katında bol ecirler almasını niyaz ediyoruz.” dediler.