Bismil'de 46 Yetime Kışlık Giyecek Yardımı
Yetimler Vakfı Bismil Temsilciliği , Bismil’deki yetim öğrencilere mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.
Bismil'de 46 Yetime Kışlık Giyecek Yardımı


Merkezi Diyarbakır da bulunan Yetimler Vakfı, yardım çalışmaları kapsamında Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürüyor. 
Yetimler Vakfi Bismil Temsilcisi Adil Solmaz aracılığıyla Bismil’deki 46 yetim öğrenciye mont, bot ve atkı gibi kışlık giyecek yardımında bulundu.

 Hayırseverlerin bağışlarıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyim yardımı yaptıklarını dile getiren Solmaz, yapılan yardımda emeği geçenlere teşekkür etti.

Solmaz, “Yetimler Vakfı  olarak kışlık yardım projesi kapsamında Bismil’de Yetimler Vakfı olarak ‘ Bir Bot, Bir Mont’ sloganıyla başlatmış olduğumuz kampanya kapsamında 46’ın üzerinde yetim çocuğa kışlık giyecek yardımında bulunduk. Kış en çok yetim aileler için zor geçiyor. Kışın dondurucu soğuğunda üşüyen elleri, titreyen bedenleri ısıtmaya çalışıyoruz. Nitekim yetimler, Allah’ın bize emanetleridirler, en önemlisi de cennet vesilesidirler. Israrla hayırseverleri ve kardeşlerimizi yetimlere sahip çıkmaya davet ediyoruz. Rabbim, emeği geçen kardeşlerimizden ve hayır sahiplerimizden razı olsun.” dedi. 

Yardım alan yetim çocuklar ise  kışlık giyecek yardımı aldığını ve bu yardımları yapan Yetimler Vakfı Bismil Temsilciliğine teşekkür etiğini söylediler.

Kiz Çocuklari ise “Yetimler Vakfi bize kışlık mont, bot, atkı ve bere verdi. Allah razı olsun. Yetimler Vakfi yetkililerine teşekkür ediyorum.” dediler.

3-200.jpg2-209.jpg4-140.jpg5-099.jpgKategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-