“Piyasada Belirsizlik Var”
Dünyadaki en büyük yatırım aracı olan altın belirsizlikleriyle vatandaşı korkutuyor. Son günlerdeki düşüşle beraber yatırımcının yüzünü azda olsa güldürdü.
“Piyasada Belirsizlik Var”

Kuyumcu esnafı zor bir sınavdan geçiyor piyasadaki belirsizlik ve corona virüsünün de tüm dünyada etkisini göstermesinden sonra altın fiyatlarının yükselmesi ile birlikte altın piyasası durma noktasına geldi. Dünyadaki en büyük yatırım aracı olan altın belirsizlikleriyle vatandaşı korkutuyor. Son günlerdeki düşüşle beraber yatırımcının yüzünü azda olsa güldürdü.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulun kuyumcu esnaflarından Ahmet Uğur pandemi nedeniyle düğünlerin yapılmaması ve yüksek altın fiyatlardan dolayı altın ihtiyaçlarını gideremeyen ve altın borçlarını ödeyemeyen vatandaş bu durumdan şikâyetçi ve çaresiz bir durumda kalmıştır. Konuyla ilgili açıklama yapan Uğur, kuyumculuk sektörü durma aşamasına kadar geldi. Son günlerde aşının bulunması ve ülkemizde ekonomi üzerine atılan bazı adımlardan sonra altın fiyatlarında büyük ölçüde bir düşüş sağlandı azda olsa vatandaş rahat bir nefes aldı. Fakat şimdide piyasadaki belirsizlikler vatandaşı tedirgin ediyor acaba daha da düşer mi düşüncesi var. En  kısa zamanda piyasaların bir düzene girip vatandaşın yüzünü güldürecektir inşallah.
Dünya ekonomisinin altın üzerine ayarlandığını da sözlerine ekleyen UĞUR, “Önümüzdeki yıl korona virüs etkisini azalttığında düğünler artacak ve dolayısıyla altına olan talep de artacak. Çünkü düğün olduğu zaman sirkülasyon da olacak. Şimdiden kuyumcu arkadaşlarımız o günün hazırlığını yapıyor. İnşallah işler iyi olacak. Bu geçici bir hastalık. Bunlar bittikten sonra herkes normal yaşamına devam edecektir” dedi.

53-005.jpg
 


Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-