İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un Mevlid Kandili Mesajı
İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un Mevlid Kandili Mesajı
İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş’un Mevlid Kandili Mesajı


28 Ekim Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in dünyayı teşrif ettikleri Mevlid Kandilini idrak edeceğiz. Her yıl yeni bir heyecanla Allah'ın bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderdiği Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyaya gelişini kutlamaktayız. Bizleri Nebiler nebisi Hz. Muhammed Mustafa’ya ümmet eyleyen Rabbimize sonsuz şükürler olsun!
Başkanlığımız bu sene “Hz. Peygamber (sav) ve Çocuk” teması ile “Kutlu Nebî’nin, çocuklarla ilgili adımlarının temelinde yatan unsurlar nelerdir?” ve “Hz. Peygamber’in (sav) vahyin kılavuzluğunda şekillendirdiği çocuk duyarlılığına dair adımları nelerdir?” gibi sorulara cevap aramayı hedeflemiştir. Bu soru özelinde dile getirilen cevapları, yazılı ve görsel medya aracılığı, kitap çalışmaları, TV ve radyo programları gibi iletişim araçlarıyla toplumun her kesimine ulaştırmayı hedefleyen Başkanlığımız, günümüzün en büyük sorunlarından olan “Çocuk Yetiştirme Düzeni”ne dair bir farkındalık oluşturmayı amaçlamıştır.
Son günlerde Hz. Peygamber (sav) ve İslam’a yönelik menfî söylemlerle müslüman gönülleri olduğu kadar insanlığın vicdanını da yaralayan söylemlerin Hz. Peygamber’i (sav) ve İslam’ı gerektiği şekilde tanımamaktan kaynaklandığını esefle görüyor, bu noktada müminler olarak hepimizin büyük bir gayretle Efendimizi (sav) ve İslam’ı en doğru şekliyle anlatmak ve temsil etmek durumunda olduğumuzu hatırlatmak istiyorum.
Bu duygular içerisinde Bismilli kardeşlerimin Mevlid Kandilini tebrik eder, sağlık ve afiyetimizin devamına, manevi dünyamızın aydınlanmasına, ailemizin mutluluğuna, aramızda sevgi ve saygının pekişmesine, cennet vatanımızın maddi manevi açıdan kalkınmasına, gönül coğrafyamızın birlik ve dirliğine ve bütün insanlığın hidayetine vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ederim.

 


Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-