BİSMİLİN SOSYAL KAYMAKAMI
BİSMİLİN SOSYAL KAYMAKAMI
BİSMİLİN SOSYAL KAYMAKAMI

Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Bsşkan v. Hamza Türkmen, Facebook, Twitter ve İnstagram hesabından yaptığı paylaşımlarla ilçede adından sıkça söz ettiriyor. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Türkmen, gerek kaymakamlık ve gerekse Belediye hizmetlerine ilişkin gerek de ilçede sürdürülen birçok faaliyete kadar gönderilerde bulunarak vatandaşla birebir iletişime geçiyor.

İLK DEFA BİSMİLLİLER SOSYAL MEDYAYI BÖYLE KULANAN BİR KAYMAKAM GÖRDÜ.

Çoğu vatandaş sorunlarını sosyal medyada kaymakama iletiyor. Sorunları yerinde inceleyen Kaymakam ve aynı zamanda Belediye başkanı olan Hamza Türkmen, taleplere cevap veriyor. Bismil’e atandığı günden itibaren sosyal medyada 120-150 mesaja anında cevap veriyor. Şimdilik talepler arttı. Ama Kaymakam, taleplere cevap veriyor.

Sosyal medya çağımızın en büyük iletişim araçlarından birisi. Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Hamza Türkmen’debu gerçekliğin ayırdına varmış olacak ki sosyal medyayı en sık kullanan isimler arasında yer alıyor. İlçede yürütülen kaymakamlık ve Belediye hizmetleri faaliyetlerine ilişkin gönderileri paylaşan Türkmen, vatandaşlarla da birebir iletişime geçerek, farkındalığını ortaya koyuyor.

Bismil kaymakamın diğer değişik yönü de herkese randevu vermesi;

Kaymakamı ziyaret etmek isteyenlere belirli günde randevu veriyor. Randevu almayanlarla bile birebir vatandaşla konuşuyor. Sorunları dinliyor.

Paylaşımları haber oluyor
Kaymakam ve Belediye Başkanı Türkmen, Facebook,Twitter ve İnstagram hesabından yaptığı paylaşımlarla yalnızca kaymakamlık ve belediye hizmetlerini duyurmak ve vatandaşlarla iletişim kurmakla kalmıyor, gerçekleştirilen faaliyetlerin yerel ve ulusal basın da haber olmasını da sağlıyor. Parti ve düşünce farkı gözetmeksizin, cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan herkes benim için eşittir. Diyor.

VATANDAŞ MEMNUN
Bismilli vatandaşlar da, Kaymakam ve Belediye Başkanı Hamza Türkmen’nin sosyal medyadaki paylaşımlarından dolayı oldukça mutlu. İlçe gündemine ve kaymakamlık ve Belediye hizmetlerine dair birebir haberdar olma şansına sahip olduklarını anlatan vatandaşlar, Türkmen'ın gönderilerinin altına da sık sık övücü yorumlarda bulunuyor. Yaşadıkları sorun ve sıkıntıları da sosyal medya üzerinden Türkmen’le paylaşan vatandaşlar, “Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza en güzel yönü ulaşılabilir olması. Sorunlarımızı direkt olarak öğrenmesi ve dönüş yapması” şeklinde değerlendirmelerde bulunuyor.

6-054.jpg2-184.jpg5-078.jpgKategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-