HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Bilmez güven tazeledi
HÜDA PAR Bismil ilçe teşkilatında gerçekleşen kongrede yapılan seçimde mevcut Başkan Ali Bilmez güven tazeleyerek 3’ncü kez seçilerek tekrar ilçe başkanı seçildi.
HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Bilmez güven tazeledi

HÜDA PAR Bismil İlçe Teşkilatı 3’üncü olağan kongresini gerçekleştirdi. İlçe başkalığı binasında gerçekleşen kongreye, Parti yönetimi, delegeleri, üye ve siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Yoklama yapıldığı kongrede, divan başkanlığı seçilerek, faaliyet ve mali raporun okundu. Tek adayla gidilen kongrede mevcut başkan Ali Bilmez tekrar ilçe başkanlığına seçildi.
Tekrardan ilçe başkanı seçildiği için partililere teşekkür eden HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Ali Bilmez, hizmetlerine ara vermeden devam edeceklerini belirtti.
HÜDA PAR’ın kuruluş amacına vurgu yapan Bilmez, her zaman halkın yanında olduklarını söyledi.
Halkın maddi ve manevi yönden kalkınması için çabaladıklarını ifade eden Bilmez, “Halkın maddi ve manevi yönden kalkınması hedefleyen bir anlayışla kurulan partimizin Bismil İlçe başkanlığı iki dönemdir yürütmekteyim. İmkânlarımız ölçüsünde ayırım yapmaksızın halkımızın her kesimine ve her türlü sorununa müdahil olup yardımcı olmaya ve çözmeye çalışıyoruz. Bu 3’üncü dönemde beni ilçe başkanlığına layık gören parti yönetimime ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Önümüzde ki dönemde Allah’ın yardımı, halkımızın ve çalışma arkadaşlarımın desteğiyle ilçemizin kronikleşmiş sorunlarına çözüm bulmaya çalışacağız. Bu anlayışla, ilçemizin sorunları ve halkımızın huzuru için elimizden gelen gayreti sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.
“Amacımız halkın derdiyle dertlenmek”
Teşkilat olarak halkın maslahatı için büyük fedakârlıklar yaptıklarını dile getiren Bilmez, sözlerine şöyle devam etti:
“İlçe teşkilatı olarak partimizin kurulduğu günden bugüne kadar; aile arasındaki küskünlükler, alacak verecek meseleleri, miras davaları ile husumetli aileleri barıştırmak gibi uzlaşma meselelerine dâhil olduk. Bundan dolayı sıkıntısı olan insanlar bize gelerek çözüm bulmamız ve yardımcı olmamızı talebinde bulunuyorlar. HÜDA PAR’ın yolu uzun ve önü açık, dolayısıyla daha çok çalışmamız lazım. Halkımız Müslüman’dır, dürüst ve şereflidir, örf ve adetlerine bağlıdır. Bu kadar şerefli halkın içinde; faiz, tefecilik ve fuhuş zirve yapmış durumda. Bizler buna karşı çalışmazsak; bu bela ve musibetler bize de sıçrar Allah muhafaza. Halkımız özüne dönerse, bunları kendi içinden atarsa emin olun birlikte çok huzurlu bir hayat yaşarız. Amacımız bu halkın derdiyle dertlenmek, sıkıntı yaşayanların derdine çare bulmak, hiçbir menfaat beklemeden Allah rızasını kazanmaktır, gayemiz budur.”