Bismil'in sorunların çözümü için umut veren bir adım atıldı
Bismil ilçesinde siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri, bir araya gelerek ilçenin sorunlarının giderilmesi için birlikte hareket etme kararı alındı.
Bismil'in sorunların çözümü için umut veren bir adım atıldı

Bismil ilçesinde siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri ilçe müftülüğü konferans salonunda bir araya gelerek ilçenin sorunlarını giderilmesi için umut veren bir adım atarak ilçenin sorunlarının giderilmesi için birlikte hareket etme kararı alındı.

Görüşmede konuşan HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Ali Bilmez, ilçenin en büyük sorununun faiz ve kullanımı artan uyuşturucu olduğunu belirtti.

İlçenin mevcut sorunlarının bir araya gelerek birlikte çözülmesi gerektiğinin altını çizen HÜDA PAR Bismil İlçe Başkanı Bilmez, “Elhamdülillah hepimiz Müslüman’ız. Allah bizi kardeş kılmıştır. Bizler birlik olup kardeşçe ilçemizin insanlarına ve sorunlarına çözüm bulup elimizden geleni yapmalıyız. İlçemiz nüfus olarak büyük, bir o kadar da ilçe sorunları ve sıkıntıları da çok. Bunlardan çok önemli bir kaç konu; faiz, tefecilik ve uyuşturucu meseleleridir. Bu konuda ilçenin kanat önderlerine de çok görevler düşmektedir. Birçok ailenin yıllarca büyütüp beslediği çocuğu tefeci, faiz, uyuşturucu belasından dolayı ya hayatını kaybetmiş ya da cezaevine girmiştir. Kimisi aile ve akrabalarıyla birlikte bu tür olaylar nedeniyle perişan olmuştur. Bu belalardan dolayı kimi aileler arasında kan davası başlamış gerek maddi, gerek manevi olarak perişan olmuşlardır.” dedi.

“Büyük olaylar küçükken başlıyor”

Kötü sonuçlara neden olan olayların daha büyük yıkımlara neden olmadan müdahale edilerek çözüme kavuşturulması gerektiğine vurgu yapan Bilmez “Bu tür istemediğimiz olaylar bizim gözümüzde başlangıçta küçük gözükebilir ama bazen büyük olaylar küçükken başlıyor. Bizler ilçenin siyasi partileri kanaat önderleri bu tür olaylara birlikte sahiplenmesek ilgilenmesek bu meseleler büyür ve baş edilmeyecek duruma gelir. Parti ve adam ayırımı yapmaksızın birbirimizin arkasından konuşmayı bırakırsak, toplumun menfaatini kendi menfaatinin önüne koyarsak hal olunmayacak mesele kalmayacak inşallah. Birlikten kuvvet ve güç doğar, bu güçle ilçenin hal edilmeyecek sorunu kalmaz Allah’ın izniyle.” ifadelerini kullandı.

‘Burada toplanma amacımız ilçemizin menfaati içindir’

Bir araya gelmelerinin ilçenin menfaati olduğunu dile getiren Bilmez, sözlerine şöyle devam etti:

“Bizler evimizde oturursak, olaylara kaygısız kalırsak emin olun hepimiz zarar göreceğiz. Çocuklarımızın geleceğini düşünmek mecburiyetindeyiz. Tefeciliğe, faizciliğe, uyuşturuculuğa ‘dur’ demek, bu büyük bela fitne ve musibetten kurtulmak için bizim için çok büyük bir fırsattır. Bundan dolayı bu yeni oluşumu daha çok büyütüp ve devam ettirilmeliyiz. Bizi aşacak meseleler varsa kim hal edecekse ona gideriz kaymakam ise ona, vali ise ona gideriz yeter ki birlik olup meselelerin üzerine gidelim. Bu organizasyonu kuranlardan Allah razı olsun. Çok isabetli ve yerinde bir karardır ilçenin sorunlarının giderilmesi kanaat önderlerin bir araya getirilmesi için bu toplantıda hepimizi bir araya getirdikleri için tekrardan kendilerinden Allah razı olsun.”

Toplantı diğer katılımcıların öneri ve görüşlerini sunmalarının ardından sona erdi.